ליטא – Lithuania

ליטא, אחת משלוש "המדינות הבלטיות", הייתה המדינה הפגנית האחרונה ובעברה אחת הגדולות באירופה, היא כיום מדינה קטנה אך מרתקת. ליטא שבה טבע בתולי, טירות מימי הביניים, כפרים אותנטיים, מרכזי ערים היסטוריים שמורים, ספא ונופש מציעה למבקר בה חוויות ומראות מגוונים, מרתקים וקסומים.

ליטא היא ארץ של מרחבים - הליטאים, שרובם חקלאים, נהנים מחופי אגם או שדה נרחב עם יער בקצהו יותר מאשר מבנים לגובה. בליטא לא מבזבזים זמן בנסיעות ארוכות, מקסימום עד 4 שעות.

מראה הענבר מצוי בכל מקום - הליטאים מעריכים את הענבר יותר מזהב. היחס לענבר הוא כיין משובח. איסוף ענבר על החוף נחשב כספורט מלכים. החומר עושה נפלאות לעורנו ובכמה אתרי ספא ישנם טיפולים עם אבני ענבר.

ליטא היא ארץ עם מורשת - אונסק"ו הכריז על המורשת הליטאית כמיוחדת וייחודית וביחס לגודל המדינה יש בה מספר אתרי מורשת עולמית כעיר העתיקה של וילנה, התלים של קרנבה, הבירה הראשונה של ליטא, דיונות החול של הרצועה הקורונית.

ליטא היא ארץ עתיקת סובלנות - ההיסטוריה הליטאית משולבת בכיבושים שונים ותקופות עצמאות ולאורכה ליטא הייתה סובלנית כלפי אמונות ודתות, ביניהן היהדות וכולנו מכירים את הליטבקים. סיורים בעקבות ההיסטוריה היהודית ניתן לערוך בווילנה, קובנה וסביבתן.

סיפורי עם ודפוסים בהירים - הליטאים גאים במורשת התרבותית שלהם. פסטיבל פולקלור נערך כל שנה בווילנה ומושך אלפים מכל הגילאים. בליטא ניתן למצוא מגוון עבודות יד.

הטבע של ליטא

ליטא היא טבע - בליטא, שהינה עם צפיפות אוכלוסין מהנמוכות בעולם, הטבע הוא חלק מחיי התושבים. בליטא חמישה פארקים לאומיים מגוונים. אם זה הפארק ההיסטורי טראקאי, טירה הבנויה על אי בין 3 אגמים. אם זה אזור האגמים של המדינה כ- 24 במספר עם גבעות וסלעים המהווים תזכורת לתקופת הקרח.

הרצועה הקורונית הייחודית המבדילה בין הים הבלטי ללגונה. ואם זה אזור היערות הצפופים של דרום מערב המדינה. הכולל אפשרויות לטיולי טבע נוחים ברחבי ליטא.

לא סתם משרד התיירות הליטאי יצא בהכרזה ש"מציאות היא יפה" Real is Beautiful - טבע, תרבות, אנשים, בילוי ונופש.

וילנה

וילנה, בירת ליטא, שסיפור היווסדה הוא אגדה נפלאה על זאב מברזל, היא אחת משלוש בירות אירופאיות שניתן לתצפת עליהן מהאוויר בכדור פורח. וילנה הייתה לאורך ההיסטוריה מרכז חשוב להדפסת ספרים והאוניברסיטה שלה מהמובילות באירופה. לא בכדי התפתחה בה מורשת ותרבות יהודית עשירה, ודי לציין את רבי אליהו בן שלמה זלמן הידוע כ"גאון מווילנה".

העיר העתיקה של וילנה היא אתר שימור עולמי של אונסק"ו - דוגמה לנוף עירוני שהשתמר מאז המאה ה 14 עם דוגמאות לארכיטקטורה גותית - רנסנס - בארוק - ניאו קלסאית שמהווה מיזוג והרמוניה בין האדם לטבע.

העיר המוקפת גבעות משלבת ישן וחדש. בעיר אפשרויות לינה מגוונות וחברתנו מתמקדת במלונות הבוטיק בעיר. בווילנה בפרט ובליטא בכלל צולמו לא מעט סצנות קולנוע וסדרות טלוויזיה כשהמפורסמת היא: מלחמה ושלום.


לתכנון טיולכם בליטא במסלולים מגוונים ומיוחדים

קאונס

קאונס, היא קובנה, העיר השנייה בגודלה הייתה בירת ליטא בין שתי מלחמות העולם.

מרכז העיר העתיקה שמור ובו אתרים היסטוריים כטירה הנמצאת במפגש הנהרות, "הברבור הלבן" שהינו הכינוי לבית העירייה, כנסיית ויטאווטס מהעתיקות בליטא, מוזיאון השטן המיוחד והיחיד מסוגו בעולם, המדרחוב עם שדרת העצים, קאונס היא מהראשונות באירופה עם פניקולר, עיר עם רוח ואווירה צעירה ולו רק בשל מספר הסטודנטים הרבים שבה. מהליטבקים המפורסמים של העיר היא לאה גולדברג.

קלייפדה

קלייפדה וסביבתה, היא ממל הגרמנית. העיר השלישית בגודלה עם הנמל החשוב המהווה מוצא לים הבלטי. העיר ברובה בסגנון גרמני. כדאי לבקר במוזיאון השעון המיוחד. בסביבתה הרצועה הקורונית הייחודית, נידה המוגדרת "סהרה הליטאית" בשל דיונות החול, כפרי דייגים. עיירת הנופש פאלאנגה ובה מוזיאון הענבר שהוא הזהב הליטאי.


לתכנון טיולכם בליטא במסלולים מגוונים ומיוחדים

בעת ביקור בליטא מומלץ שלא לוותר על המוזיאון הפתוח Rumsiskes המציג את חיי הכפר בליטא מאזורים שונים כשלכל אחד הייחוד שלו בארכיטקטורה ובתרבות.

גבעת הצלבים, שהינה מקום חשוב לצליינות הקתולית. פארק גרוטס ובו ריכוז פסלים מהתקופה הסובייטית.

חברתנו מייצגת מספר מלונות בוטיק בווילנה וקאונס, מציעה לינה במקומות ייחודיים דוגמת אחוזה שתחזיר אתכם למאות ה 17-18, או בחלק ממנזר פעיל ומלונות מפנקים בפאלאנגה.

אז אם אתם מעוניינים בחופשות עיר - וילנה וקאונס הן יעד נהדר, חופשת נופש ופינוק לדוגמה בפאלאנגה היא אחד המקומות או בדרוסקינינקאי, טיולי טבע המשלבים אגמים ויערות, טיולי גסטרונומיה, טיול בעקבות הענבר, או להצטרף לטיול מקומי עם תיירים מרחבי העולם במסלול ויציאות מובטחים. אנו חולשים על ידע נרחב, בעלי ניסיון בבניית טיול מותאם ביעדים מובחרים וביניהם ליטא. בעלי קשרים עם חברות תיירות מקומיות, בתי מלון ואתרים.

אתם מוזמנים לפנות לחברתנו ונשמח לעמוד לרשותכם בתכנון וארגון טיולכם הבא בליטא

 

   
  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.